Підписатися

Отримуйте про найважливіше першими

Натискаючи кнопку "Підписатися", ви підтверджуєте, що прочитали та погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності та Умовами використання сайту.

Додаткові можливості впливати на енергетичну сферу, як очікується, республіканець розблокує, ввівши надзвичайний стан у сфері енергетики Додаткові можливості впливати на енергетичну сферу, як очікується, республіканець розблокує, ввівши надзвичайний стан у сфері енергетики
Дональд Трамп виступає перед прихильниками, 22 грудня 2024 року. Фото: Donald J. Trump/Facebook

Трамп може ввести у США надзвичайний стан в енергетиці: що це йому дає

  • Новообраний президент Сполучених Штатів начебто готовий застосувати надзвичайні повноваження в рамках свого плану зі стимулювання внутрішнього виробництва енергії.
  • Додаткові можливості впливати на енергетичну сферу, як очікується, республіканець розблокує, ввівши надзвичайний стан у сфері енергетики. 
  • Серед іншого, Трамп має намір якомога швидше скасувати рішення Байдена щодо заборони буріння понад 625 млн акрів океанів в зоні Штатів. 

Оголошення НС дозволяє президенту отримати до 150 спеціальних повноважень. Поки незрозуміло, чи зможе Трамп успішно використати їх, адже під час його попереднього президентського терміну зробити це не вдалося. Однак якщо план таки спрацює, це вплине на весь енергетичний сектор Америки: від нафтових родовищ до автосалонів. Також це знівелює практично всі зусилля Байдена щодо боротьби зі змінами клімату.

Люди і Політика розповідають про амбіційні плани Трампа, які він вже анонсував під час передвиборчої кампанії.

Реклама

Спеціальні повноваження: на що зможе впливати президент США

Новообраний президент США Дональд Трамп готовий застосувати надзвичайні повноваження в рамках свого плану зі стимулювання внутрішнього виробництва енергії. Це була одна з його передвиборчих обіцянок. 

Фактично йдеться про скасування майже всіх зусиль Джо Байдена щодо боротьби зі зміною клімату. Наприклад, політичні зміни дозволять розробляти нафту і газ на федеральних землях, скасувати мораторій на нові ліцензії США на експорт зрідженого газу, а також скасувати федеральні стимули для виробників електромобілів. Також очікується відступ від набору суворих державних постанов щодо забруднення транспортними засобами та економії палива (так званий мандат на електромобілі, пише Bloomberg з посиланням на власні джерела.

«Хоча багато рішень просто започаткують тривалий процес регулювання, вони торкнуться всього спектру енергетичної промисловості США: від нафтових родовищ до автосалонів. Вони також підкреслюють рішучість Трампа переорієнтувати політику федерального уряду щодо видобутку нафти та газу — різкий поворот від зусиль Байдена щодо обмеження використання викопного палива», — зауважили у виданні.

Цей крок має стати однією з низки дій, які Трамп зробить упродовж кількох годин після інавгурації 20 січня.

Надзвичайний стан в енергетиці: який є нюанс

Спеціальні повноваження, як очікується, республіканець розблокує, ввівши надзвичайний стан у сфері енергетики. Такий крок, згідно зі звітом Центру правосуддя Бреннана, дозволяє президенту отримати до 150 спеціальних повноважень.

Однак вони призначені для боротьби з ураганами, терористичними нападами та іншими непередбаченими подіями. Тому поки незрозуміло, чи зможе Трамп успішно використати їх, приміром, для будівництва нових електростанцій. При цьому політик точно зможе вносити зміни у порядок транспортування сирої нафти та генерування і передачі електроенергії.

Трамп вже анонсував оголошення енергетичного НС. Необхідність пояснював тим, що це необхідно для збільшення виробництва та задоволення зростаючого попиту внаслідок швидкого впровадження штучного інтелекту.

«Ми збираємося використовувати наші надзвичайні повноваження, щоб дозволити країнам, підприємцям і людям з великими грошима будувати великі заводи, заводи ШІ. Нам потрібно вдвічі більше енергії, ніж ми вже маємо, і в кінцевому підсумку буде більше», — заявив новообраний президент.

Цікаво! Під час свого першого президентського терміну республіканець вже намагався скористатися спеціальними повноваженнями, щоб утримати збиткові вугільні та атомні електростанції по всій країні від закриття. Зрештою йому це не вдалося.

Видобуток нафти та газу: що буде з рішенням Байдена

Інші дії, заплановані на перший день президентства Трампа, включають наказ про скасування рішення Байдена вилучити близько 625 мільйонів акрів вод США з-під лізингу нафти та газу.  

Джо Байден заблокував буріння понад 625 млн акрів океанів в зоні Штатів. Крок було зроблено рівно за два тижні до інавгурації Трампа, який під час передвиборчих перегонів обіцяв розкрити бурові можливості Америки.

В рішенні Байдена йдеться про заборону будь-якого майбутнього буріння нафти та природного газу:

  • на східному та західному узбережжі США;
  • у східній частині Мексиканської затоки;
  • Північному Беринговому морі на Алясці.

Блокування буріння не має терміну дії та забороняє будь-який майбутній лізинг нафти та природного газу у визначених районах.

Раніше Люди і Політика розповідали про плани Трампа, які можуть стояти за його заявами про намір купити Гренландію.

Реклама