Підписатися

Отримуйте про найважливіше першими

Натискаючи кнопку "Підписатися", ви підтверджуєте, що прочитали та погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності та Умовами використання сайту.

Юрій Галушкін, генерал, ЗСУ, оборона Харківщини Юрій Галушкін, генерал, ЗСУ, оборона Харківщини
За внесли застави 5 млн грн. Фото: 20 хвилин

Справа генерала Галушкіна про оборону Харківщини: усі деталі

Колишнього командира оперативно-тактичного угруповання «Харків» Юрія Галушкіна, якого підозрюють у недбалості під час оборони Харківської області, випустили під заставу. Але майже одразу був затриманий за новою підозрою.

21 січня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід для Галушкіна у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю внесення застави.

Реклама

Наступного дня необхідну суму в 5 млн гривень було сплачено, однак особу заставодавця адвокат Михайло Величко не називає.

Генерал Галушкін під час обрання запобіжного заходу в Печерському районному суді Києва . Фото: Суспільне

Хто фігурує у справі про оборону Харківщини?

Окрім Юрія Галушкіна, у справі про неналежну оборону Харківщини фігурують екскомандир 125 бригади територіальної оборони Артур Горбенко та колишній командир 415 окремого стрілецького батальйону 23 бригади Ілля Лапін. Їх підозрюють у недбалості, яка призвела до прориву російських військ через кордон у травні 2024 року.

За версією слідства, саме дії цих командирів могли стати причиною тимчасового захоплення частини території області. Зокрема, Лапіна також звинувачують в організації самовільного залишення позицій підрозділами.

Державне бюро розслідувань відкрило провадження ще у травні 2024 року. Тоді бюро розглядало можливу недбалість командирів 125-ї бригади як одну з причин військового прориву.

Реакція військових та бригади після оприлюднення деталей по справі про оборону Харківщини

У 125-й окремій бригаді територіальної оборони заперечили звинувачення на свою адресу. У заяві підрозділу зазначалося, що вони не залишали займаних позицій. Також вони назвали це «інформаційно-психологічною операцією». Командир бригади Артур Горбенко після появи звинувачень подав у відставку. Бригада заявила про готовність захищати правду у суді.

Розслідування обставин прориву кордону на Харківщині стало темою журналістських матеріалів. Зокрема, hromadske досліджувало, чи стали причиною недоліки у діях військових або ж ситуація була наслідком ширших системних проблем. Результати розслідувань свідчать про наявність численних факторів, які могли вплинути на ситуацію.

Підозра ДБР Галушкіну

22 січня слідчі Державного бюро розслідувань повідомили нову підозру колишньому командиру оперативно-тактичного угрупування «Харків» бригадному генералу Юрію Галушкіну.

Вона стосується подій травня 2024 року, коли росіяни прорвали державний кордон на Харківщині й просунулись на 10 кілометрів вплив української території.  За версією слідства, тоді Галушкін проігнорував наявні розвіддані, оцінив наступ росіян на даній ділянці «як малоймовірний» та віддавав накази підлеглим, які не відповідали реальній обстановці, що призвело до трагічних подій на лінії фронту.

Після виходу з СІЗО Галушкін був затриманий слідчими ДБР і доправлений на допит.

Реклама